Tadeášek

Tadeášek

Ahoj, jmenuji se Tadeášek a je mi 1 rok. Rostl a vyvíjel jsem se tak, jak se obvykle malá miminka vyvíjejí, do 3 měsíců věku.
Nějak mi ale nešlo se přetočit na bříško. A tak se maminka radila s mým ošetřujícím lékařem, ale ten měl za to, že je vše v pořádku, snad jen, že prý jsem lenivý a ať tomu dáme čas. Tak jsme tomu dali čas.
Mezi 4. a 5. měsícem jsem se stále na bříško nepřetáčel, ale o věci okolo sebe jsem jevil velký zájem. Na bříšku jsem vydržel krátce, velice rychle mě to unavilo natolik, že i má hlava už byla unavená a jednoduše "spadla" na podložku.
V době, kdy mi bylo 6 měsíců, musel jsem na další pravidelnou lékařskou prohlídku. Maminka požádala o doporučení k neurologovi, kde mi byl diagnostikován centrální hypotonický syndrom a doporučeny rehabilitace. Příčina oné hypotonie se nevěděla. V tu dobu začalo kolečko: neurologie - rehabilitace, ale později se přidaly návštěvy i u jiných odborníků.
Přibližně od 7. měsíce věku nastal zlom. V poloze na bříšku už jsem sám hlavičku nezvedl a neudržel, později mezi 8. - 9. měsícem jsem o tuto dovednost přišel úplně. Samotného mě zaskočilo, co se to děje, vždyť jsem to uměl.Celá má rodina se zamýšlela nad tím, co se děje a hlavně proč. Když mi bylo okolo 10 měsíců, maminka oslovila jednu lékařku, která se zaměřuje na péči o děti se specifickým typem onemocnění. Zeptala se jí, zda by se na mě podívala a vyšetřila mě, což se také stalo. Paní doktorka navrhla týdenní hospitalizaci, během níž se udělala veškerá dostupná vyšetření - vše bez nálezu, tedy v pořádku. Jen na genetické vyšetření se ještě čekalo. Genetika prokázala, že mám vzácné nervosvalové onemocnění SMA1.

 Pokud chcete Tadeášovi přispět, můžete tak učinit zasláním na účet Kačenka Dětem 2901175026/2010 VS. 19 heslo Tadeášek